Cień szansy na obronę klasy okręgowej !?

• autor: JJ, 2015-03-17 17:42

Tak słabej jesieni nie spodziewał się zapewne nikt. Choć większość przemawia za tym, że sezon został już dawno przegrany, w drużynie tli się jeszcze płomyk szansy na cud, który mógłby Spartę uratować. Bezpieczną pozycją powinno być 12 miejsce w tabeli, które zajmuje podtomaszowska Pogoń (14 pkt.). Strata 11 punktów wydawałoby się celem do zrealizowania, gdyby nie fakt, że drużyna Pawła Babiarza w przerwie zimowej stała się istnym Manchesterem City zamojszczyzny. Pogoń dokonała bowiem aż dziewięciu potwierdzonych transferów, co stawia ją zupełnie poza zasięgiem cukrowników. 17 punktów to strata do jedenastego w tabeli Włókniarza, więc nadzieja na dopadnięcie rywala wydaje się nikła. Wygrać bowiem 6 meczów, przy 6 porażkach temu z Frampola to rzecz iście niebywała. Wszystko zatem wskazuje na to, iż kwestia spadku rozegra się pomiędzy 4 drużynami. Do tej wojny muszą przygotować się obie Sparty, Gryf oraz Orion. Zapowiada się więc 15 bitew o trzynasty plac w klasie okręgowej, a jednocześnie cud, by owa trzynastka nie okazała się zwyczajnie - pechowa.

Wszyscy liczą na to, że Piotr Mroczka wskrzesi w drużynę nowe siły, by ta od pierwszej kolejki zaczęła zdobywać punkty. Jeżeli to się uda, Sparta jak niegdyś Gks Bełchatów, a obecnie Zawisza Bydgoszcz wleje w serca sympatyków wiarę w walkę o osiągalny, do ostatniej kolejki, cel.

W przerwie zimowej Spartę opuścili:

Bartłomiej Sikora, Jarosław Legeżyński, (obaj Pogoń Łaszczówka), Piotr Michoński (Orion Niedrzwica), Mateusz Watrak (szuka klubu), Tomasz Świderek (rezygnacja z gry) Ireneusz Baran (Tks Tomasovia), Daniel Pachla (nie wznowił treningów).

Przyszli:

Kamil Antoniuk (Kryształ Werbkowice), Paweł Przytuła (powrót do gry), Jakub Sioma (dr. juniorów), Piotr Mroczka (powrót do gry).