status Gadu-Gadu

Aktualności

Cuda wianki - i prawie 50 bramek ! (J.J nr 4)

• autor: J.Jojko, 2014-08-28 10:25

Kopana (piłkarska) środa w lidze okręgowej była najciekawszą i najlepszą i najzabawniejszą i najdziwniejszą i..... dla obserwatora, kolejką tego sezonu. Ze sto kopniętych bramek, daje średnią ponad 5 na mecz. Komedii nie brakowało od samego początku aż do dzisiaj, od boiska po pismaki. Sędziowie znów pokazali, że poziom ich sędziowania jest podobny do prowadzenia zawodów 4-latków na dzień dziecka, w publicznym przedszkolu, a role w Piłkarskim Pokerze wciąż nieobsadzone. "Solidne" drużyny zebrały jak menel butelki w worek po ziemniakach, a lokalne gazety znów popełniały wielbłądy. Dziennik Wschodni se wymyślił, że dla Pogoni strzelił Kuksz, a bramka dla Sparty Łabunie padła (na przykład) z rzutu karnego w 10 minucie. Kronika Tygodnia - a co jej tam - napisała, że Spartę, również z rzutu karnego na prowadzenie wyprowadzono dopiero w 20 minucie. Prawda jest jednak taka, że bramka nie padła ani w 10, ani w 20 minucie, ani z rzutu karnego, ponieważ ten został obroniony. Skoro w gaześtach za które płacimy można znaleźć takie jaja, to od dziś zacznijmy czytać Jojko Szoł, bo w nim takie same bujdy na resorach, albo i lepsze !

Dwie Sparty, co tu dużo gadać słabe są i kopią jak Warka Radler. Środowa strzelanka miała udowodnić która z nich prezentuje się lepiej. Ta spod Gorzelni prowadziła już 3:0, by w 4 minuty wynik zmienił się na 3:2, a spotkanie przypominało raczej mecz w lornetkach niż pojedynek okręgówkowiczów. Wyszło na to że ta z Łabuń słaba, natomiast ta z Wożuczyna jeszcze słabsza. Jeśli obie dziewczyny nie złapią się za cojones, to wylądują w A-klasie jeszcze zanim się zorientują. Dodatkowo trafne decyzje, świetne czytanie i przewidywanie, bezstronniczość i doświadczenie to cechy, których w spotkaniu nie posiadał główny arbiter i jego giermkowie.

Roztocze Szczebrzeszyn wręcz przeleciało Zwierzyniecki Sokół, który zapewne jeszcze nie zdaje sobie sprawy co się stało. Miazga, beton, bombardowanie i sieczka, to najlepsze słowa opisujące mecz. Mimo iż po pierwszej odsłonie było tylko 1:2, to po przerwie bramki dla Szczebrzeszynszynian strzelali Goły, Dżdżownica i Korniszon, w 50, 60, 70 i 99 minucie. Hej Sokoły, po drodze gruz, gruz i głębokie po gruzie doły.

Tak jak przewidziałem, Orion przywiózł w kapeluszu 4 bramki z Łukowej i jest na najlepszej drodze do pierdzielnięcia z hukiem do Serie A. Po ostatnich wynikach można sobie zadać pytanie, jakim cudem? W jaki sposób? Dlaczego? Skąd? Którędy? 2:1 z Roztoczem?! Tego nie wiedzą nawet najstarsi górale, wróżka Samira, jasnowidz Jackowski i Papa Smerf. Cuda wianki, bez których okręgówka by nie istniała.

Koronę Łaszczów sam typowałem na początek jako czarnego faworyta do awansu. Po wczoraj jest ona głównym aktorem, ale czarnej komedii pt. "Piątka w łeb u siebie". Jeżeli komuś chociaż raz przez myśl przeszło, że bramkarz III-ligowy puści w jednym meczu, dodatkowo u siebie, 5 bramek w klasie okręgowej, ma u mnie piwo. Z taką postawą Korony ich opiekun zgubi niedługo wszystkie włosy, a loża szyderców na stronie klubu aż żarzy:

anonim: Brawo Kuczyński!!! Z taką grą i wynikami na pewno uzyskasz swoją upragnioną trójkę, ale chyba nie tą górną...."  - J.J. a może chodziło o Dużego Lotka?

kibic: ...gwiazda meczu wawryca odpad ztomasowi rasowy napastnik czemu nie gra w dawnym klubie dobre posuniecie transwer zycia wraz z bramkarZem powodzenia... - J.J. ambitna wypowiedź, loża szyderców rząd pierwszy

Huczwa została Łyp-nięta przez najlepszego strzelca orlikowej Olimpii. Co tu dużo gadać, jeśli zawodnicy z Tyszowiec w dwóch meczach "u siebie" zdobywają 2 punkty i tracą 4 bramki, oznacza to mały głód. Trener Welcz jak dotąd nie przegrał meczu, zremisował w Łukowej, wygrał w Zwierzyńcu, więc Igros już się powinien bać.

Łohoho blamaż. Meczu nie widziałem, więc ciężko powiedzieć czy Ostoja taka słaba, czy Unia taka dobra, czy to i to. 8:0 bowiem nie przegraliby nawet Strażacy OSP w Koziej Wólce, z drużyną z III ligi. Gdyby nie, ledwie 1:0 po 45 minutach, śmiało można by było powiedzieć że Ostoja pewnie kopała się po czołach, zderzała czołami i była pijana. W tej okręgówce wszystko może się zdarzyć.

Gryf Gmina Zamość znów wygląda jak Graf Chudejajcedospodu. Tym razem team spod zamojskiej miejscowości został odprawiony przez Pogoń z kwitkiem na którym widniał napis "1:0 narka". Ciężko sobie nawet wyobrazić "co z tym Gryfem"? Wyniki słabe jak akumulator po zimie, cola za 80gr z Biedronki i polskie komedie z Janem Fryczem. Czyżby czas na zmiany? Trenera?

Okręgówka w kolejce "środkotygodniowej" przeszła samą siebie. Wyniki jak z Koła Fortuny, same bankruty.