status Gadu-Gadu

Aktualności

Wygrana z beniaminkiem.

• autor: Siwy_s, 2014-08-17 11:21

W Sobotnie popołudnie na konto Sparty powędrował pierwszy w tym sezonie komplet punktów. Po bramkach Jarka Legeżyńskiego oraz Irka Barana gospodarze pokonali beniaminka z Dereźni 2:1.

Sparta Wożuczyn - Orion Dereźnia 2:1 (1:1)

Bramki: Legeżyński 2', Baran 75' - zawodnik gości 44'

Sparta wystąpiła w składzie: Szmoniewski, Krawczyk (60' Bartosz), Pachla, Świderek, Watrak (89' Piłat), Baran, Dziki, Sikora, Michoński, Jurczyszyn (60' Jakóbczak), Legżyński.

Pierwsza połowa zdecydowanie toczyła się pod dyktando Sparty. Już w drugiej minucie Jarosław Legeżyński uderzeniem z 25 metrów wyprowadził Wożuczynian na prowadzenie (1:0). Orion ograniczał się jedynie do długich piłek wstrzeliwanych w pole karne, które lądowały w rękach golkipera Sparty. Na minutę przed końcem goście wyrównali po pewnie wykorzystanej jedenastce (1:1).

Druga odsłona to spore męczarnie podopiecznych trenera Barana, który w 75 minucie sam rozstrzygnął o losach spotkania (2:1). Po strąceniu piłki przez Michońskiego, Irek huknął pod poprzeczkę z kilku metrów, wyprowadzając swoich podopiecznych na prowadzenie. Wynik nie uległ zmianie do ostatniego gwizdka sędziego.

Sparta odniosła pierwsze cenne zwycięstwo na własnym stadionie. - Pierwsza połowa była bardzo fajna w wykonaniu Spartan, ale w drugiej zawodnicy zagrali dużo słabiej. Byli zagubieni, brakowało zrozumienie, widać że coś jeszcze nie do końca zaskoczyło - mówi jeden z kibiców. Mimo iż "cukrownicy" zagrali słabsze spotkanie - zwyciężyli, i to się liczy najbardziej. Bo będąc czasem w słabszej dyspozycji, trzeba po prostu wygrać nie patrząc na styl. Za tydzień drużynę Sparty czeka trudny wyjazd do Szczebrzeszyna.